تهران-نیاوران-تقاطع کامرانیه-روبروی بانک اقتصاد نوین-ساختمان نریمان-پلاک ۱۳۱- واحد 1 _تلفن : 4_22815603_021

       

مقالات

5 ویژگی که از شما یک رادیولوژیست ممتاز میسازد

5 ویژگی که از شما یک رادیولوژیست ممتاز میسازد


منبع: سایت دانشگاه آمریکایی ECPI (East Coast Polytechnic Institute)

ترجمه و تدوین: کارن هاشمی
پزشکان متخصص سونوگرافی تشخیصی از فنّاوری فراصوت برای دستیابی به تصویر بافت‌ها و اندام‌های بدن انسان و آزمایش وضعیت سلامت آن‌ها، استفاده می‌کنند. بیشتر مردم سازوکار این فنّاوری را مرتبط با بررسی‌های دوران زایمان می‌دانند درحالی‌که زایمان شناسی (مامایی، obstetrics) تنها یکی از زیرشاخه‌های علم گسترده‌ی سونوگرافی است. حرفه‌ی سونوگرافی می‌تواند برای جویندگانش فراهم‌کننده‌ی شادکامی و فرصت خدمت به مردم و کمک به آن‌ها در لحظه‌های دشوار زندگی‌شان باشد.
به‌قرار معمول، اینکه یک حرفه جایگاه و مزایای خوبی را در اختیار فرد قرار می‌دهد، صرفاً به این معنا نیست که اشتغال به آن می‌تواند برای همه مناسب باشد. اگر رؤیای رادیولوژیست شدن را در سر می‌پرورانید، در ادامه اطلاعاتی را در اختیار شما قرار می‌دهیم که احتمالاً برایتان جالب‌توجه خواهند بود.
1. عاشق مردم باشید و صمیمانه با آن‌ها تعامل کنید.
به‌عنوان یک پزشک رادیولوژیست، باید به‌طور روزمره با مردم تعامل فعال داشته باشید. مسئولیت‌های پیش از شروع روند درمان، تشریفات اداری، جمع‌آوری اطلاعات، آماده کردن افراد برای آزمایش یا عملی که در پیش دارند و القای آرامش ذهنی در حین کار با فراصوت به عهده شما (و گروهتان) خواهد بود؛ بنابراین، برای کار کردن با مردمی که در حال تجربه مقادیر متنوعی از حس ترس یا تشویش هستند، لازم است آن‌ها را مهم بشمارید و عاشقانه دوستشان داشته باشید. اگر تعامل نزدیک با مردم را دوست ندارید، سونوگرافی قاعدتاً انتخاب خوبی برای شما نخواهد بود.
2. ازلحاظ احساسی متعادل و معقول باشید.
با توجه به اینکه ممکن است بیمارتان به دلیل عمل جراحی که در پیش دارد، به‌شدت ترسیده باشد یا به دلیل تشخیص یک بیماری در خود، مضطرب یا به هنگام دیدن تصویر فرزند خود برای اولین بار به هیجان آمده باشد، شما با گستره متنوعی از احساسات روبرو خواهید بود. اگر به‌آسانی تحت تأثیر عواطف دیگران قرار می‌گیرید و مستعد دریافت حال و هوای اطرافیان هستید، ممکن است در توانایی شما برای انجام یک کار تشخیصی مناسب و قابل‌قبول اختلال ایجاد شود.
موضوع اخیر به این معنا نیست که شما نباید با بیمار خود همدردی کنید بلکه باید با آرامش، تعادل و منطق بیمارانتان را تحت بررسی قرار دهید. اگر می‌توانید تحت‌فشار و در شرایط عاطفی، خونسردی خود را حفظ کنید، بالطبع از این جنبه مشکلی نخواهید داشت.
3. به ذات علم و طبابت عشق بورزید.
آیا سازوکار بدن انسان برایتان جالب است؟ آیا توانایی تصویربرداری ازآنچه در بدن افراد در حال وقوع است، برایتان جذاب است؟ آیا به علم علاقه‌مند هستید و آموختن پیشرفت‌های فنّاوری درزمینه پزشکی را لذت‌بخش می‌یابید؟ اگر پاسختان مثبت است، احتمالاً یک گام دیگر به رادیولوژیست شدن نزدیک‌ شده‌اید. عشق به علم و طب، در دستیابی به این مهم یاری‌تان می‌کند چراکه این، یک حرفه پزشکی است و شما باید اطلاعات زیادی درزمینه زیست‌شناسی، کالبدشناسی (آناتومی)، فیزیولوژی و فنّاوری پزشکی داشته باشید تا بتوانید به‌خوبی از پس کار، بربیایید. اگر به این موضوعات علاقه دارید، گمان می‌رود این حرفه برایتان لذت‌بخش باشد.
4. از تجزیه‌وتحلیل لذت ببرید.
وظیفه‌ی شما بعد از انجام سونوگرافی به اتمام نمی‌رسد. بعد از انجام آزمایش، شما باید یافته‌هایتان را تحلیل کنید. نگرشی که توأم با مهارت بالای کسب‌شده از دانسته‌های قبلی باشد، در ترجمه‌ی تصاویر به‌دست‌آمده برای سایر پزشکان، جراحان و اعضای دیگر گروه پزشکی حائز اهمیت خواهد بود. اگر تجزیه‌وتحلیل را دوست دارید، از این بخش هم لذت خواهید برد.
5. در ساده‌سازی اطلاعات، ماهر باشید.
بخشی از وظایف شما محدود به دریافت اطلاعاتِ به‌شدت علمی و فنی و تلخیص آن‌ها به ساده‌ترین حالتی است که می‌توانند در اختیار بیمار قرار بگیرند. درحالی‌که بیشتر جزئیات درباره نتایج آزمایش و گام‌های بعدی از شما به پزشک معالج انتقال داده می‌شود، باید توضیحاتی را نیز برای بیمار در نظر بگیرید و همچنین چکیده‌ای از شرح‌حال بیمار را به سایر اطباء و اعضای گروه منتقل کنید. اگر می‌توانید خیل داده‌های فنی را به اطلاعات قابل‌درک و ساده تلخیص کنید، این شغل برای شما ساخته شده است.
لینک مطلب به زبان‌اصلی: https://www.ecpi.edu/blog/5-signs-youre-good-fit-degree-diagnostic-medical-sonography


 4790,    06  بهمن  1396 ,   مقالات
Super User

مهندس رضا محمودزاده

دارای مدرک فوق لیسانس نرم افزار 

با سالها تجربه برنامه نویسی برای سازمان های و شرکتهای  دولتی و خصوصی

طراحی و راه اندازی انواع وب سایت های شرکتی ، اطلاع رسانی، شخصی و..

طراحی و راه اندازی انواع فروشگاه های آنلاین

سالها تجربه در راستای نرم افزار های پزشکی

نظر دادن

درباره ما

شما می توانید سوالات خود را از طریق تلگرام  مطرح نمایید تا در اسرع وقت و بصورت شبانه روزی به سوالات شما پاسخ داده شود.

 

 

آخرین مقالات

عضویت در خبر نامه

از جدیدترین مطالب ما آگاه شوید. ما اسپم ارسال نمی کنیم.

تماس با ما

آدرس : تهران-نیاوران-تقاطع کامرانیه-روبروی بانک اقتصاد نوین-ساختمان نریمان-پلاک ۱۳۱- واحد 1
تلفن :  : 4_22815603_021
فکس : 89775393_021